Připravili jsme pro Vás seriál na pokračování. Budeme Vás seznamovat s prevencí požární ochrany, která se týká každého z nás. Občas není na škodu se o prevenci v požární ochraně pobavit.
1.díl - Ruční hasicí přístroje
Již jsme si zvykli, že oheň je náš příjemný pomocník. Jenže oheň má i bratra - požár, a ten rozhodně příjemný není. Během pár minut totiž dokáže napáchat obrovské škody a ohrozit zdraví. Dnes je již řada domácností, které doma v bytě mají ruční hasicí přístroj. Většinou to bývá v garážích nebo v kuchyních. A veřte, že zde jsou oprávněně. Hasicí přístroje jsou velké , ale i malé ruční sprejové. Ruční hasicí přístroj se již dnes dá koupit za 160,- Kč.
Druhy hasicích přístrojů a jejich použití:
Vodní hasicí přístroj
Používá se pro hašení požáru třídy A, což jsou požáry pevných hořlavých látek žhnoucích nebo hořících plamenem, například papír, dřevo, seno, plasty, textil, guma, uhlí atd. Hasicí látkou je voda, která obsahuje potaš, chránící proti zamrznutí. Nelze s ním tedy hasit elektrická zařízení pod napětím. Není vhodný ani na hašení hořlavých kapalin, protože voda je těžší než většina hořlavých kapalin a hrozí vyvrhnutí. Má z běžně dostupných hasicích přístrojů nejnižší účinnost. Hasebním účinkem vody je především ochlazování.
Napište nám do komentáře zda hasicí přístroj vlastníte, nebo zda ho již někdo použil. Za Vaše názory budeme vděčni.